cz de ru en

Lázeňský dům s bazénem a solnou jeskyní

Tel.:+420 353 224 451 Tel.:+420 602 288 794 Email: info@ldmorava.cz

Bazén (5,5m x 4m x 1,2m)

 Náš bazén s protiproudem má jednu silnou trysku, vytvářející protiproud, který lze využít pro silnou masáž zad a nebo jako ztížení klasického plavání. U trysky lze regulovat směr i sílu proudu.

Plavání v bazénu s protiproudem simuluje plavání v divoké řece a je příjemným zpestřením pobytu v bazénu. Protiproud může být zapnutý po celou dobu provozní doby a nebo spuštěn v kratších intervalech v průběhu celého dne. Bazén s protiproudem využívají k tréninku profesionální plavci, ale lze ho využít i při rehabilitačních cvičení v bazénu nebo čistě k relaxaci.

Kneippův chodník

Kneippova lázeň je otužovací vodoléčebná procedura, se kterou se můžete setkat nejen v lázních, ale i ve většině wellness hotelů. Jednoduché střídání ohřívání a ochlazování dolních končetin vám může pomoci od celé řady zdravotních obtíží. Tím, kdo dal proceduře jméno a jako první odhalil její blahodárné účinky, je německý farář a léčitel Sebastian Kneipp. Ten žil v 19. století a k myšlence léčby vodou ho dovedly znalosti Vincenze Priessnitze, který je spojený s lázněmi Jeseník.

Tato střídavá nožní koupel neboli šlapací koupel je tvořena zpravidla 2 chodníčky či nádržkami s teplou a chladnou vodou. Dno nádrží či chodníčků může být pokryto oblázky, které při chůzi stimulují a masírují plosku nohy. Chladná voda by měla mít maximálně 15 °C, teplá je zpravidla vyhřátá na 40 °C. Jako první se doporučuje nohy namočit do teplé lázně a poté je prudce zchladit. To celé byste měli opakovat alespoň 5 minut.

Pokud je k dispozici pouze chladná voda, nohy se ohřívají zvednutím do výšky (vsedě nebo vleže). Setkat se také můžete s venkovní Kneippovou lázní či Kneippovým chodníčkem. Při venkovní proceduře se zpravidla využívá studené vody z potůčku či říčky a pro masáž nohou jsou využity různé přírodniny, jako například šišky, kamínky, klacíky a podobné.

I přesto, že je Kneippova lázeň velmi primitivní procedura, přináší celou řadu zdravotních benefitů. Především jde o otužovací proceduru, takže při pravidelném aplikování této metody můžete zlepšit svou imunitu. Zároveň budujete odolnost a pevnou vůli. Díky prudké změně teplot dochází k intenzivnímu prokrvení nohou a stimulaci celého oběhového systému. Kneippova lázeň vás může zbavit nejen bolesti nohou, ale také třeba bolesti hlavy či poruch spánku. Nezanedbatelný je i pozitivní vliv na léčbu křečových žil.

Parní lázeň

Parní lázeň patří mezi nejstarší a nejrozšířenější wellness procedury vůbec. Podle historických záznamů si pobyt v místnosti plné teplé páry užívaly starověké civilizace od Jižní Ameriky přes Evropu, Blízký východ až po asijské národy.

Parní lázeň, nebo také zkráceně pára, využívá teplé vodní páry. Narozdíl od sauny se při páře pracuje s velmi vysokou vlhkostí (zpravidla až 100%). Teplota vyhřátí vzduchu pak záleží na konkrétním typu parní komory.

Při pobytu v našem hotelu se můžete setkat s klasickou parní lázní s teplotou páry 40 - 50 °C a vlhkostí 100 %. Tento typ je nejrozšířenější a v našich podmínkách nejoblíbenější. 

Parní lázeň má příznivé účinky jak na lidské tělo, tak na psychiku. Při pobytu v páře dochází k uvolnění a lepšímu prokrvení svalstva, z těla se ve velkém odplavují škodliviny a příznivý vliv má pára i na dýchací obtíže. Parní lázeň se doporučuje astmatikům, alergikům a pacientům s bronchitidou. Díky zvýšenému pocení se v páře čistí póry a zejména ženy ocení příznivý vliv na celulitidu. Pobyt v páře se naopak nedoporučuje osobám se zánětlivým onemocněním kůže, se zánětem průdušek, kardiakům a epileptikům.