cz de ru en

Lázeňský dům s bazénem a solnou jeskyní

Tel.:+420 353 224 451 Tel.:+420 602 288 794 Email: info@ldmorava.cz

Perličková koupel 98trysek,chronoterapie

Za relaxační lázní spojenou s jemnou masáží již nemusíte jezdit nikam daleko. Stačí si domů pořídit perličkovou lázeň. Toto jednoduché, ovšem velice šikovné zařízením vám umožní dopřát si relaxaci po náročném dni, kdykoli budete potřebovat, a během chvilky se zbavit stresu a únavy.

Příjemná je rovněž její aplikace. Jedná se o přístroj, který má podobu roštu, a po vložení do vany a jejím napuštění vytváří bublinky vzduchu. Ty poté svým prouděním jemně masírují pokožku, a proto je tato procedura někdy označována jako bublinková koupel či bublinková masáž.

I přes to, že je možné si díky své nenáročnosti vychutnat perličkovou koupel v pohodlí domova, patří také samozřejmě do nabídky většiny lázní. Způsob aplikace se nijak neliší. Lázeň se provádí ve vaně s vodou o teplotě přibližně 37 - 38 °C, jde tedy o hypertermickou koupel. Na organismus má tato procedura hned dvojí účinek. Jednak masíruje pokožku pomocí proudících bublinek a také působí svou relativně vysokou teplotou.

V lázeňských zařízeních je bublinková koupel většinou součástí léčebných programů, je ovšem možné ji zakoupit také samostatně za účelem relaxace a posílení obranyschopnosti organismu. V takovém případě si příjemně odpočinete, uvolníte duševní napětí a zároveň také podpoříte své zdraví. Bublinky, které prostupují vodou, totiž aktivují nervová zakončení, masírují a prokrvují pokožku, a tak dochází ke stimulaci látkové výměny, tedy i zvýšenému vylučování nežádoucích a škodlivých látek z těla. Perličková lázeň rovněž zlepšuje krevní oběh a v důsledku toho se do tkání dostává nejen více kyslíku, ale také potřebných živin. Svaly tak mohou lépe regenerovat a výše zmíněné účinky napomáhají jejich uvolnění a odstranění napětí.

Bublinková koupel se doporučuje zejména při chorobách pohybového systému, bolestech kloubů a páteře, poruchách prokrvení, dále při srdečně cévních onemocněních, vysokém krevním tlaku, poruchách spánku, neurotických poruchách, chorobné únavě, rovněž zmírňuje příznaky celulitidy a kladně působí také na stav pleti.